Fórum
Allergia teszt
Allergia
.
.
Mi az allergia?
Az ALLERGIA oka nem az allergén, a pollen, a parlagfű, a fémek és még sok más, hanem a szervezet immunrendszerének megbetegedése.Az allergia az immunrendszer túlterhelése, hibás működése.
Az allergia oka nem az allergén, az allergiás egész szervezete testileg-lelkileg beteg. Ezeket az allergia valódi okai idézik elő. Az okok sokfélék lehetnek, ezért a terápia is csak egyénre szabottan lehet sikeres.A teljes embert kell vizsgálni és méregteleníteni.
Számos gyógyszer és gyógyhatású készítmény, a párásítók és az "bármilyen" más módszerek csak a tüneteket enyhítik vagy szüntetik meg időlegesen, miközben egyre betegebb lesz. A tüneti-pillanatnyi szemfényvesztés helyett választhatja a valódi okok feltárását és megszüntetését! Ehhez javasolom Dr. Josef Jonas módszerét, az Irányított és Ellenőrzött Méregterheléses Rendszer Allergia tesztjét,
melynek segítségével feltérképezzük a szervezetben található kórokozókat, méreganyagokat, fertőzési gócokat. Ezek ismeréteben tudunk egyénre szabott
terápiát javasolni, terápiás tervet készíteni.
.
.
Az olykor álmosító hatású gyógyszerek mellett természetes gyógymódokkal is küzdhetsz az allergia ellen: a tünetek sokat enyhülhetnek az akupunktúrától, de bizonyos gyógynövényektől is.
.
.
A kellemetlen tünetek enyhítése érdekében, legtöbben a gyógyszerekhez nyúlnak, pedig jó pár olyan természetes módszer közül választhatsz, melyek szelíden csillapítják a zavaró tüneteket.
Ginkgo biloba és csalán
A ginkgo biloba, azaz a páfrányfenyő ginkgolid-tartalmánál fogva gátolja egy allergén vegyület működését, így hatékonyan csillapíthatja az allergiás tüneteket. Ugyanez igaz a gyulladásgátló hatású és természetes antihisztamint tartalmazó csalánra is: a kvercetin nevű flavonoid gátolja a hisztamin termelődését. Ugyanez az anyag található - csak jóval kisebb mennyiségben - a bogyós gyümölcsökben is, koncentrált kivonata pedig patikákban is kapható, érdemes kipróbálni! A csalán mellett jótékony hatású a lándzsás útifű és a kakukkfű is, e két növényt gyakran alkalmazzák allergiaellenes
gyógyteákban is.
Telítetlen zsírsavak
Mivel az allergia alapvetően a szervezet gyulladásos folyamata, az erős gyulladásgátló hatással bíró telítetlen zsírsavak sokat segíthetnek: az olívaolajban, lenmagolajban, tengeri halakban található zsírsavakat a táplálkozás során vagy kapszula formában már az allergiaszezon előtt érdemes bevinni a szervezetbe. A telített zsírsavakat viszont, melyek fokozhatják az allergiás reakciókat, mindenképpen kerüld: egy vizsgálatban a marhahús és a tej rontott leginkább a szénanáthások helyzetén.
Sós vizes orröblítés
A kellemetlen orrviszketés, orrfolyás ellen hatásos lehet a sós vizes orrmosás vagy orröblítés. Ha teheted, himalája sót válassz a kezeléshez, mely során egy grammnyit keverj egy deciliter felforralt és lehűtött vízhez. Az oldatot cseppentő, injekciós fecskendő, vagy speciális pumpa segítségével juttathatod az orrodba. Kíméletesen tisztít, kimossa a már bejutott polleneket, nedvesen tartja a nyálkahártyát, mellékhatásai pedig helyesen elkészítve egyáltalán nincsenek. Ha nagyon idegenkedsz a módszertől, próbáld ki a tengeri sós orrsprayket!
Kutyaharapást szőrével?
Bár elsőre bizarrnak tűnhet, akár a méz vagy a virágpor is segíthet a pollenallergiásokon. Az allergiát ugyanis a szél által szállított pollenek okozzák, melyeket a méhek nem gyűjtenek, így történhet meg, hogy sok pollenallergiás ember biztonsággal fogyaszthat akár virágport is. A virágpor ráadásul nagy mennyiségű kvercetint tartalmaz, így eleve véd az allergiától, de kis mennyiségben még ki is gyógyíthat belőle azáltal, hogy fokozatosan hozzászoktatja, érzéketlenné teszi a szervezetet a pollenekre. Ma már elérhető olyan kapszula is, mely a leggyakrabban panaszokat okozó polleneket tartalmazza kis mennyiségben, segítségükkel pedig előre felkészülhetsz a allergiaszezonra.
Zárd ki a polleneket!
Egy másik út a panaszok enyhüléséhez az, ha a lehető legnagyobb mértékben kizárod a polleneket az otthonodból. Ehhez nemcsak magadat, de vendégeidet is rá kell szoktatnod, hogy az előszobában levegyék a cipőjüket, és papucsra váltsanak. A gyakori takarítás is segíthet, melybe az otthoni hepa-szűrők rendszeres tisztítása is beletartozik. Hazaérve egy alapos zuhanyzás és hajmosás eltávolítja a hazavitt virágport, így éjszaka nem kell belélegezned a hajadból áradó polleneket. Az ágynemű heti mosása is ajánlott, de semmiképp se szárítsd a szabad levegőn, ahogyan a ruháidat sem! Száraz, meleg napokon pedig tartózkodj minél kevesebbet a szabadban!
.
.
.